Organic psyllium husk 500 g
Organic psyllium husk 500 g
  • SKU: 9850500

Organic psyllium husk 500 g

€8,54 (€17,08/kg)
Tax included. Shipping calculated at checkout.
    DESCRIPTION

    HANOJU Organic Psyllium

    5g contains- (recommended daily intake):
    100% organic psyllium husk

    List of ingredients:
    Organic psyllium husk° (psyllium)
    °from controlled organic farming.

    Contents per pack:
    500g organic psyllium husk

    Origin: India

    Recommended intake:
    We recommend stirring 1-2 teaspoons per day into a glass of cold liquid,
    Let it swell briefly and drink it with plenty of liquid.
    Please never take without liquid!

    General information:
    Further information on request!

    Lactose-free
    Without nuts
    Soy-free
    Gluten-free
    Gelatin-free

    Original HANOJU stands for service and quality.
    If you have any questions about our products, please write to us. We'll take the time to answer them. Thousands of satisfied customers across Europe trust our products.

    "Material, shape, and color of the product packaging may vary from the product images."

    RECENTLY DISPLAYED PRODUCTS

    Organic Coconut Aminos Seasoning Sauce 500 ml

    €17,95 (€35,90/ l)

    Organic Ashwagandha 500 mg 240 Tablets

    €24,95 (€207,92/ kg)

    Organic Spirulina 2500 Tablets 400 mg

    €79,95 (€79,95/ kg)

    Omega 3 + D3 and K2, 90 capsules

    €21,95 (€168,85/ kg)

    Hyaluronic Acid 100 mg + Collagen 250 mg, 90 Capsules

    €39,95 (€974,39/ kg)

    Crystal salt granulated 1000 g grain size 1-3 mm

    €7,95 (€7,95/ kg)

    Organic Goji Berries 1000 g Zip Bag

    €39,95 (€39,95/ kg)

    Organic Goji Berries 500 g Zip Bag

    €21,95 (€43,90/ kg)
    BACK TO TOP