Organic barley grass powder from New Zealand 250 g in paper bag
  • SKU: 2821250

Organic barley grass powder from New Zealand 250 g in paper bag

€37,95 (€151,80/kg)
Tax included. Shipping calculated at checkout.
    DESCRIPTION

    HANOJU Organic Barley Grass Powder from New Zealand
    Dietary supplement made from New Zealand barley grass.

    Contains 5-6 g (recommended daily intake):
    100% organic barley grass powder (Hordeum vulgare) from New Zealand

    Ingredients:
    Organic barley grass powder (Hordeum vulgare) from New Zealand
    °from controlled organic farming.

    Contents per pack:
    250 g organic barley grass powder (Hordeum vulgare) from New Zealand

    Recommended intake:
    Dissolve about 2 g of organic barley grass powder from New Zealand in about 250 ml of liquid (water, juice, etc.) 2-3 times a day and drink before meals if possible.

    General information:
    Further information on request!

    Lactose-free
    Without nuts
    Soy-free
    Gluten-free
    Gelatin-free

    Original HANOJU stands for service and quality.
    If you have any questions about our products, please write to us. We'll take the time to answer them. Thousands of satisfied customers across Europe trust our products.

    "Material, shape, and color of the product packaging may vary from the product images."

    RECENTLY DISPLAYED PRODUCTS

    Organic Coconut Aminos Seasoning Sauce 500 ml

    €17,95 (€35,90/ l)

    Organic Ashwagandha 500 mg 240 Tablets

    €24,95 (€207,92/ kg)

    Organic Spirulina 2500 Tablets 400 mg

    €79,95 (€79,95/ kg)

    Omega 3 + D3 and K2, 90 capsules

    €21,95 (€168,85/ kg)

    Hyaluronic Acid 100 mg + Collagen 250 mg, 90 Capsules

    €39,95 (€974,39/ kg)

    Crystal salt granulated 1000 g grain size 1-3 mm

    €7,95 (€7,95/ kg)

    Organic Goji Berries 1000 g Zip Bag

    €39,95 (€39,95/ kg)

    Organic Goji Berries 500 g Zip Bag

    €21,95 (€43,90/ kg)
    BACK TO TOP