Organic wheatgrass powder from New Zealand 500 g
Sold Out
  • SKU: 2841500

Organic wheatgrass powder from New Zealand 500 g

€54,95 (€109,90/kg)
Tax included. Shipping calculated at checkout.
    DESCRIPTION

    HANOJU New Zealand Organic Wheatgrass Powder
    Wheatgrass foods.

    Contains 7-8 g (recommended daily intake):
    100% New Zealand Organic Wheatgrass Powder (Triticum aestivum L.) ground

    Ingredients:
    100% New Zealand Organic Wheatgrass Powder (Triticum aestivum L.) ground
    °from controlled organic farming.

    Contents per pack:
    500 g New Zealand Organic Wheatgrass Powder (Triticum aestivum L.), ground. Origin: New Zealand

    Recommended intake:
    As a dietary supplement, dissolve approximately 2 g of New Zealand Organic Wheatgrass Powder in approximately 250 ml of liquid (water, juice, etc.) 3-4 times daily and drink before meals if possible.

    General information:
    Further information on request!

    Lactose-free
    Without nuts
    Soy-free
    Gluten-free
    Gelatin-free

    Original HANOJU stands for service and quality.
    If you have any questions about our products, please write to us. We'll take the time to answer them. Thousands of satisfied customers across Europe trust our products.

    "Material, shape, and color of the product packaging may vary from the product images."

    RECENTLY DISPLAYED PRODUCTS

    Organic Coconut Aminos Seasoning Sauce 500 ml

    €17,95 (€35,90/ l)

    Organic Ashwagandha 500 mg 240 Tablets

    €24,95 (€207,92/ kg)

    Organic Spirulina 2500 Tablets 400 mg

    €79,95 (€79,95/ kg)

    Omega 3 + D3 and K2, 90 capsules

    €21,95 (€168,85/ kg)

    Hyaluronic Acid 100 mg + Collagen 250 mg, 90 Capsules

    €39,95 (€974,39/ kg)

    Crystal salt granulated 1000 g grain size 1-3 mm

    €7,95 (€7,95/ kg)

    Organic Goji Berries 1000 g Zip Bag

    €39,95 (€39,95/ kg)

    Organic Goji Berries 500 g Zip Bag

    €21,95 (€43,90/ kg)
    BACK TO TOP