HANOJU Bio Maitake Pilz Pulver 100 g
HANOJU Bio Maitake Pilz Pulver 100 g – Etikett
  • SKU: 6011100

Organic Maitake Mushroom Powder 100 g

€19,95 (€199,50/kg)
Tax included. Shipping calculated at checkout.
    DESCRIPTION

    HANOJU Organic Maitake Mushroom Powder
    Organic dietary supplement with Maitake mushroom powder.

    Average content per daily portion (= 6 g)
    Maitake mushroom powder 6.0 g

    Ingredients:
    100% organic Maitake° (Grifola frondosa) mushroom powder
    °from controlled organic farming.

    Contents:
    100 g (approx. 16 servings)

    Preparation and recommended consumption:
    Dissolve 3 g of powder per serving in 250 ml of liquid - such as water, juice or similar - and drink before meals.
    Drink one serving twice a day.

    General information:
    Further information on request!

    Lactose-free
    Gelatin-free
    Gluten-free
    Soy-free
    Without nuts

    Important instructions:
    Do not exceed the recommended daily intake. Food supplements are not a substitute for a balanced and varied diet and a healthy lifestyle. Keep out of reach of small children.

    Original HANOJU stands for service and quality.
    If you have any questions about our products, please write to us. We'll take the time to answer them. Thousands of satisfied customers across Europe trust our products.

    "Material, shape, and color of the product packaging may vary from the product images."

    RECENTLY DISPLAYED PRODUCTS

    Organic Coconut Aminos Seasoning Sauce 500 ml

    €17,95 (€35,90/ l)

    Organic Ashwagandha 500 mg 240 Tablets

    €24,95 (€207,92/ kg)

    Organic Spirulina 2500 Tablets 400 mg

    €79,95 (€79,95/ kg)

    Omega 3 + D3 and K2, 90 capsules

    €21,95 (€168,85/ kg)

    Hyaluronic Acid 100 mg + Collagen 250 mg, 90 Capsules

    €39,95 (€974,39/ kg)

    Crystal salt granulated 1000 g grain size 1-3 mm

    €7,95 (€7,95/ kg)

    Organic Goji Berries 1000 g Zip Bag

    €39,95 (€39,95/ kg)

    Organic Goji Berries 500 g Zip Bag

    €21,95 (€43,90/ kg)
    BACK TO TOP